IPG20N06S3L-35
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
IPG20N06S3L-35
Part Number : IPG20N06S3L-35
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : IPG20N06S3L-35.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IPG20N06S3L-35 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Rds On Max : 35 mΩ
Input Capacitance : 1.73 nF
Continuous Drain Current (ID) : 20 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Qty : 8303 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Tablets Mobile phones
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Pins : 8
Max Power Dissipation : 30 W
Drain to Source Voltage (Vdss) : 55 V